
„Rengeteget spóroltunk, mégis többet fizetünk" - így foglalta össze röviden a Fővárosi Önkormányzat anyagi helyzetét Karácsony Gergely. A főpolgármester azt is hozzátette: minden erejükkel azon vannak, hogy megóvják a budapestieket a válság hatásaitól, és biztosítani tudják a közszolgáltatások jelenlegi színvonalát.
Nem ez az első eset, hogy a főváros vezetése az anyagi helyzetük miatt aggodalmaskodik.
Mióta a baloldal vezeti a fővárost, folyamatosan csőddel riogatnak
- állítja a Fidesz-KDNP budapesti frakcióvezetője.
Wintermantel Zsolt arra is emlékeztetett: Tarlós István mintegy 200 milliárdot hagyott a fővárosi kasszában, valamint 2022-ben 30 milliárddal több iparűzési adó folyt befolyt be az előző évihez képest, 2023-ban pedig 76 milliárd forinttal több iparűzési adó bevételre várnak a tavalyi évben befolyt összeghez képest.














