Orbán Viktor: a film egyszerre művészet és ipar + videó

A film egyszerre művészet és ipar is: a művészet szabad, de a filmipar fejlesztéséhez már szükség van az államra - mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Fóton, a Nemzeti Filmintézet új stúdiókomplexumának megnyitóján

  • 2025. január 30., csütörtök 13:07
Vágólapra másolva!

Orbán Viktor hangsúlyozta: a magyaroknak vérükben van a filmgyártás, az első némafilmek megjelenésekor és Hollywood születésénél is ott voltak.

A múlt század első felében a magyar filmesek világhódító útjukra indultak, a század második felében pedig a film segített minket abban, hogy elviseljük az elviselhetetlent, és kimondhassuk a kimondhatatlant - fogalmazott a kormányfő, hozzátéve: meggyőződése szerint a kommunizmus alatt született filmek is jelentősen hozzájárultak a kommunizmus bukásához.

Ez a sodró lendület ugyanakkor megtört a rendszerváltoztatás után, a "rendszerváltó magunkfajták" és az "ancien rezsim" küzdelme húsz évig tartott, és ez nem tett jót a magyar filmnek - értékelt.

Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

MTI