Moszkva szerint kazettás lőszerrel támadtak egy orosz falura az ukránok

Kazettás lőszerek bevetésével vádolja egymást Oroszország és Ukrajna. A tiltott fegyvereket Kijev az Egyesült Államoktól kapta, az oroszok válaszul egyből bevetették saját, hasonló lőszereiket.

Vágólapra másolva!

Az ukránok 21 tüzérségi lövedéket és 3 kazettás lőszert lőttek ki egy oroszországi falura - állítja a Föderáció. Belgorod megye kormányzója szerint egy kamikaze drónt is bevetettek az ukránok. A kazettás lőszereket az ENSZ már 2008 óta tiltja, az egyezményhez azonban sem Ukrajna, sem Oroszország, sem az Egyesült Államok nem csatlakozott. A mostani támadásnak nem volt halálos áldozata.

Nem úgy, mint Zaporizzsjában, ahol egy orosz újságíró meghalt az ukrán tüzérség támadása során, három másik megsebesült az ágyúzásban.

Az oroszok részéről a fekete-tengeri flotta nagy hatótávolságú rakétái pusztították az ukrán állásokat. A Kreml közlése szerint a Föderáció több helyszínen is visszaverte a kijevi csapatok előrenyomulását.

Az oroszok a támadások során kazettás lőszereket is bevettek - állítja Kijev. Az ukránok szerint Harkivot támadta a Föderációs hadsereg.

"Ma az ellenség ismét Harkiv polgári körzeteit támadta. Kazettás bombákat használtak, ami egy játszóteret és lakóépületeket talált el" - fogalmazott a harkivi sürgősségi szolgálat szóvivője.