Példátlan hőség tombol – Délutánra szinte teljesen megáll az élet ezekben a városokban

Rendkívüli intézkedések léptek életbe Olaszországban a hőség miatt, miután az egészségügyi minisztérium 16 nagyvárosra a legmagasabb fokú, vörös jelzésű riasztást adott ki. A 40 fok feletti hőség szinte térdre kényszerítette az olasz nagyvárosokat. Rómában és Firenzében is arra kérték az embereket, hogy délelőtt 11 és délután 6 óra között kerüljék a tűző napfényt. A kórházakban sürgősséggel foglalkoznak a napszúrásos és kiszáradásos esetekkel. Rómából Jánosi Dalma jelentkezett.

  • Hírek
  • 1 órája
  • Frissítve: 1 órája
  • Forrás: HírTV
  • Fotó: Massimo Todaro
Vágólapra másolva!

Az afrikai anticiklon okozta extrém hőség szinte teljesen megbénította Olaszországot, ahol a hőmérséklet tartósan elérte, és meghaladta a 40 fokot. Az Olasz Egészségügyi Minisztérium a mai napon 16 nagyvárosra terjesztette ki a legmagasabb fokú, vörös jelzésű hőségriasztást. Ez azt jelenti, hogy az időjárás már a teljesen egészséges lakosságra nézve is közvetlen egészségügyi veszélyt jelent.