
Az afrikai anticiklon okozta extrém hőség szinte teljesen megbénította Olaszországot, ahol a hőmérséklet tartósan elérte, és meghaladta a 40 fokot. Az Olasz Egészségügyi Minisztérium a mai napon 16 nagyvárosra terjesztette ki a legmagasabb fokú, vörös jelzésű hőségriasztást. Ez azt jelenti, hogy az időjárás már a teljesen egészséges lakosságra nézve is közvetlen egészségügyi veszélyt jelent.














