
Az előrejelzések szerint még egy hétig tartja fogságban Olaszországot az afrikai hőhullám. Az egészségügyi minisztérium a rendkívüli helyzetre való tekintettel számos megelőző intézkedést hozott.





Olaszországban sem akar szűnni a kánikula. Az időjósok szerint még legalább egy hétig tart a hőség, amely már emberéleteket is követelt. A hétvégi csúcsértékek miatt az olasz hatóságok korlátozásokat vezettek be, több múzeum limitálta a látogatók számát. Az ország déli részében olvadnak az utak, több helyen meghajlottak a sínek, és gyakoriak lettek az áramszünetek is.
Az előrejelzések szerint még egy hétig tartja fogságban Olaszországot az afrikai hőhullám. Az egészségügyi minisztérium a rendkívüli helyzetre való tekintettel számos megelőző intézkedést hozott.