Cáfol a meddőségi centrum vezetője

Cáfolja a vádakat a Humán Reprodukciós Intézet vezetője. Vereczkey Attila úgy fogalmazott: az egyik internetes portál valótlan tartalmú cikke miatt több páciensük pánikba esett, nem tudták, hogy mi lesz az intézet lombikprogramjával.

  • 2019. április 29., hétfő 18:56
Vágólapra másolva!

Az intézetvezető azt elismerte, hogy a rendőrség két és fél hónapja folytat nyomozást emberi test tiltott felhasználásának - hétköznapi megfogalmazásban szervkereskedelem - gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen, de azt tagadja, hogy számítógépeket foglaltak volna le, és bezárták volna az intézményt. Vereczkey szerint minden jogszabályt betartottak, a fél évvel ezelőtti ÁNTSZ vizsgálat sem talált törvénytelenséget.

"Mi azt gondoljuk, hogy nagyjából be tudjuk azonosítani, hogy ki az az érdekcsoport, akit bánt a mi működésünk vagy bizonyos szempontból zavar a mi sikereink, amik vannak. Nem tudjuk, hogy nem talán a petefészekszövet transzplantáció sikerén felbuzdulva jött ez a kommunikációs hullám. Mi a Versys-t arra terveztük és azt tűztük ki célul, hogy minden olyan innovatív technológiát behozunk Magyarországra és alkalmazunk, ami jobbá teszi a meddő párok ellátását, azaz magasabb hatékonyságú kezelést tud biztosítani"

Hír TV