
Lakatos a Tibor, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője elmondta, hogy Magyarországon emelkedett a koronavírusos betegek száma. Jelenleg 12 fertőzöttet tartanak számon. Hozzátette, hogy Ausztriában ez a szám meghaladja a számot.
Beszélt arról is, hogy továbbra is folynak a közúti ellenőrzések, és az elmúlt napokban minden eddiginél többen keresték meg a központjukat telefonon vagy elektronikusan.
A központ vezető kitért az olaszországi helyzetre is, hangsúlyozta, hogy terveik szerint szűrni fogják az Olaszországból érkező utasokat. Arra kérte a fertőzött térségből hazatérőket, hogy további intézkedések meghozataláig 14 napig maradjanak otthon elővigyázatosságból.
Az operatív törzs azt javasolta, hogy a március 15-i ünnepségek megszervezésétől tekintsenek el, különösképp akkor, hogyha azokat zárt térben tervezik megvalósítani.
Elhangzott, hogy a kormány 8 milliárd forintot különített el koronavírus elleni védekezésre.
Müller Cecília országos tisztifőorvos ezt követően röviden ismertette a laborvizsgálatok menetét.
Kapcsolódó tartalmak:
Koronavírus - 12-re emelkedett a fertőzöttek száma Magyarországon
Koronavírus - Orbán Viktor kormányzati segítséget ígért a gazdasági szereplőknek
Hír TV














