Eltörlik az önkormányzatok által kivetett földadókat, az eddig befizetett összegeket is visszatérítik

Eltörlik az önkormányzatok által kivetett földadókat - jelentette be a miniszterelnök főtanácsadója. Nyitrai Zsolt emlékeztetett: Márki-Zay Péter Hódmezővásárhelyen többletterhet akart kiróni a gazdákra, akik ezt nem engedték, 120 ezren írták alá a tiltakozó petíciót. A mezőgazdászok most megmenekültek. A kormánypárti politikus jelezte, az eddig befizetett földadókat is vissza kell téríteniük az önkormányzatoknak.

  • 2023. augusztus 28., hétfő 12:00
Vágólapra másolva!

"A magyar gazdák a háború, a szankciós energiaválság és az aszály mellett is helyt állnak. A lakosságot mi folyamatosan jó minőségű és biztonságos élelmiszerrel látjuk el. A munkánkat támogatni és nem akadályozni kell, ezért is volt ez a törvénymódosítás, amely megszüntette a földadót" - mutatott rá a helyzetre Szél István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének Csongrád-Csanád vármegyei elnöke.

Tavaly történelmi aszály sújtotta az országot, ami katasztrofális helyzetbe sodorta a mezőgazdaságból élőket. Örülnek és fellélegezhetnek a gazdák, a kormány ugyanis megszüntette a gazdálkodókat sújtó földadókat.

Az aszály miatti terméskiesés ellenére a gazdákat sarcolta Hódmezővásárhely polgármestereként Márki-Zay Péter, azonban 120 ezer aláírást gyűlt össze az intézkedés ellen. Ezért lépett a kormány.

"Márki-Zay Péter a baloldal korábbi miniszterelnök-jelöltje Hódmezővásárhelyen bevezette a földadót. Ne legyen kétségünk: ha a baloldal lenne hatalmon országossá tenné ezt az adónemet" - jelentette ki a miniszterelnök főtanácsadója. Nyitrai Zsolt jelezte, a kormány véget vet a gyakorlatnak.

A kormány döntésének köszönhetően az idei évre befizetett földadót az önkormányzatoknak október elsejéig vissza is kell téríteniük, újabbat pedig már nem vethetnek ki.