Felháborodott a lakosság a veszélyes vírustelep ötletén

A Kongói Demokratikus Köztársaságban a tudatlanság és a babonák miatt egészségügyi központokat gyújt fel a tömeg, miközben az ebola terjedése már a határokat fenyegeti.

  • Radar
  • 2026. június 03., szerda 18:16
  • Frissítve: 2026. június 03., szerda 19:04
Vágólapra másolva!

Isaac Mugeni szerint a lakosság információ hiányában megtámadta a kórházakat, sőt, egy kezelőközpontot most építettek újra, miután felgyújtották. A határzárak miatt a lakosság megélhetése került veszélybe, miközben még a kézmosásra használt hamu is elfogyott. Kenya pedig dühösen elutasítja, hogy az amerikaiak náluk hozzanak létre ebola-megfigyelőközpontot.