
Andy Burnham, Manchester korábbi polgármestere hivatalosan is pályázik a kormányfői székre. Burnham előtt azután nyílt meg az út, hogy a múlt héten megnyert egy időközi választást, így a Munkáspárt színeiben bejutott a parlamentbe. Mivel az Egyesült Királyságban a kormányzó párt vezetője automatikusan miniszterelnök lesz, Burnham pozíciója rendkívül erős – a nagy kérdés már csak az, hogy akad-e kihívója a párton belül.













