Ő lehet Nagy-Britannia következő miniszterelnöke?

Manchester volt polgármestere pályázik a brit miniszterelnöki posztra. Andy Burnham előtt az után nyílt meg az út, hogy a múlt héten megnyert egy időközi választást, és a Munkáspárt képviselőjeként bejutott a parlamentbe. Az Egyesült Királyságban ugyanis a kormányzó párt megválasztott vezetője automatikusan lesz miniszterelnök. Kérdés azonban, hogy ő marad-e az egyetlen jelölt. A HírTV-t Londonból Heckenast László tudósította.

Vágólapra másolva!

Andy Burnham, Manchester korábbi polgármestere hivatalosan is pályázik a kormányfői székre. Burnham előtt azután nyílt meg az út, hogy a múlt héten megnyert egy időközi választást, így a Munkáspárt színeiben bejutott a parlamentbe. Mivel az Egyesült Királyságban a kormányzó párt vezetője automatikusan miniszterelnök lesz, Burnham pozíciója rendkívül erős – a nagy kérdés már csak az, hogy akad-e kihívója a párton belül.