
A kormány minden fronton igyekszik kommunikálni: háborút vív a milliárdos és terve ellen. Pedig nem volt mindig így.
Egy Jászi Oszkár által szerkesztett kiadvány a rendszerváltozással foglalkozik. 1989-ben adták ki. A szerzők között a ma a már sorosozó kampányt folytató Fidesz vezetői szerepelnek: Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László házelnök. A kötet csaknem harminc éve még a Soros Alapítvány révén jött létre.
„Büszkén említi ez a kiadvány azt, hogy Soros György eszmeileg a Fideszt támogatja, valamint arról beszél Soros György, hogy nemcsak a pártot támogatja eszmeileg, hanem a párt vezetőit, politikusait ténylegesen, pénzzel is" – a jelenleg MSZP-s színekben politizáló Harangozó Gábor még diákként, Fidesz-szimpatizánsként jutott hozzá a Fidesz Press ’91 novemberi számához. Ebben egy egész oldalas Soros-interjú található.
„Akik korábban fideszesek voltak, akik az én generációmból is támogatták ezt a fideszes csapatot, azok ma nem nézhetnek tükörbe, ha még mindig rájuk szavaznak. Hiszen mindent, ami ellen akkor ez a társaság velem együtt valaha is harcolt, ma azt valósítja meg a Fidesz" – tette hozzá Harangozó.
Az elmúlt időszakban több olyan múltbéli félvétel is nagy nyilvánosságot kapott, ahol fideszesek a jelenlegi véleményükkel ellenkező álláspontot képviselnek.
Egy hete Áder János köztársasági elnök 1993-ban elmondott beszéde járta be a sajtót, ahol még a határon túli magyarok szavazati joga ellen érvelt.














