Emelkednek a fővárosi térítési díjak

Egy Harminckétmilliárd forintos, fejlesztési célú hitel felvételéről is döntött a Fővárosi Közgyűlés, emellett megemelte a turisták által használt BKK-bérletek árát. Nagy mértékben nőnek a pótdíjak is.

  • 2022. június 29., szerda 17:09
Vágólapra másolva!

Emellett 15 százalékkal emelkedik a fővárosi gyermekintézményekben étkezők térítési díja szeptembertől. Az idősotthonokban pedig 10 százalékkal kell többet fizetni az ellátásért. A Fidesz-KDNP frakció tagjai nem támogatták a javaslatot. Wintermantel Zsolt frakcióvezető kifejtette: nem méltányos az automatikus emelés a nyugdíjasokkal szemben, akiknek a nyugdíját az állam állapítja meg.

HírTV