Gazdasági racionalitás vagy a lakosság cserbenhagyása: kinek kedvez az ársapka eltörlése?

Az Országgyűlés hivatalosan is eltörölte az üzemanyagok hatósági árát. A politikai döntés után a hazai autósok kiszolgáltatott helyzetbe kerültek.

Vágólapra másolva!

Az Országgyűlés hivatalosan is döntött a kedvezmények megszüntetéséről. A testület kivezette az üzemanyagokra érvényes védett árat a hazai piacon. A hivatalos álláspont szerint a hatósági árak rendszere teljesen feleslegessé vált. A piaci folyamatok azonban aggodalomra adnak okot. A parlamentben Szalai Piroska képviselő elemezte az új helyzetet. Rögzítette, hogy ezután bármit tehet a kormány a tarifákkal, az autósoknak jobb már nem lesz. A lakosság egyedül maradt a költségekkel.