
A kisebb benzinkutak azt nehezményezik, hogy Fidesz-kormány létrehozott egy támogatási programot, hogy a védett ár miatt kártalanítsa a vállalkozásokat. A Tisza-kormány jogutódként azonban ezt nem akarja végrehajtani. Ezzel viszont nehéz helyzetbe hozza a vállalkozásokat.
A demonstráció az egész országot lefedi - erről Egri Gábor, a Független Benzinkutak Szövetségének elnökségi tagja beszélt.
A Fidesz országgyűlési képviselője pedig úgy fogalmazott: követelik, hogy a Tisza-kormány adja oda a Független Benzinkutasoknak járó kárenyhítési összeget. A korábbi kormányzattal írásban is megállapodott a Független Benzinkutak Szövetsége, amelynek írásos bizonyítékát nyilvánosságra is hozták.













