13 éve segíti a beteg gyerekek gyógyulását a Ments Életet Közhasznú Alapítvány + videó

Az élmény gyógyít.- hangsúlyozta a Ments Életet Közhasznú Alapítvány elnöke, a gyermeknap alkalmából rendezett élményautózáson.

  • 2024. május 25., szombat 14:51
Vágólapra másolva!

Cupra élményautózással, gumis akadálypályával, versenyautó-szimulátorral, várták a gyermeket gyermeknap alkalmából a Hungaroringen.

A fiatalok láthatóan nagyon jól érezték magukat az autózással egybekötött gyermeknapon.

A Ments Életet Közhasznú Alapítvány immár 13 éve segíti a súlyos, életet veszélyeztető betegségben szenvedő, vagy ezekből gyógyuló gyermekeket és családjaikat.

Mikola József, elnök, Ments Életet Alapítvány: "Az első és vezető kampányunk az a váltsd valóra egy beteg gyermek álmát, névre hallgat a kampányon belül nagyon sok olyan kívánság van ami tárgyi jellegű, ez érthető mert a kórházban töltött idő alatt a gyerekek nem tudják másképpen se a tanulmányaikat folytatni sem kommunikálni a külvilággal. Ami nagyon fontos, hogy az élmény gyógyít, és nagyon szeretem hangsúlyozni, hogy az élmény valóban gyógyít."

A Ments Életet Közhasznú Alapítvány elnöke hozzátette: fontos, hogy súlyos betegségből felépült gyermekek mihamarabb visszaintegrálódjanak a társadalomba, ilyenkor pedig az élmények a legfontosabbak.

Rozgonyi Ádám, márkaigazgató, Porsche Hungaria Kft.: "Az volt az elképzelés amikor csatlakoztunk ehhez a kezdeményezéshez, hogy a hétköznapi munkából a hétköznapi mókuskerékből kiszakadjunk és olyan gyerekeknek nyújtsunk segítséget örömet, akik egy nagyon komoly problémán estek keresztül, tulajdonképpen a saját versenyüket már megvívták a versenypályájukon és most a közös ünneplésé a szerep."

A márkaigazgató hozzáette: az autózás minden gyerek álma, és jó látni, hogy a gyermekek mennyire feltöltődnek az élményautózással.