Bánki Erik: Célunk az, hogy a jövedelmek reálértéke vásárló értéke növekedjen, célunk az, hogy megduplázzuk az adókedvezményeket + videó

"Célunk az, hogy a jövedelmek reálértéke vásárló értéke növekedjen, célunk az, hogy megduplázzuk az adókedvezményeket, hiszen ez jövő év július elsejétől 50 százalékkal 2026 január elsejétől újabb 50 százalékkal nő a családok személyi jövedelemadó kedvezménye." Így fogalmazott az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke.

  • 2024. november 27., szerda 15:04
Vágólapra másolva!

Bánki Erik így folytatta: "Ez azt fogja jelenteni, hogy egy kétgyermekes család esetében ez havonta havonta 80 ezer forintot hagy náluk tehát 960 ezer forintot egy néggyermekes családnál pedig közel 200 ezer forintot tehát éves szinten 2millió 400 ezer forintot fog otthagyni."