Nem kímélte a vihar Debrecent

Jelentős anyagi és természeti károkat okozott a hétfő délutáni vihar a Debreceni Egyetem (DE) campusain, személyi sérülés nem történt, de akár két hétig is eltarthat a teljes helyreállítás - közölte az egyetem sajtóközpontja késő este az MTI-vel.

  • 2025. július 07., hétfő 22:21
Vágólapra másolva!

Közleményükben azt írták, hogy az egyetem campusain a viharos erejű szél mintegy kétszáz fát rongált meg és csavart ki, amelyek több helyen utakra és kerítésekre dőltek. A DE Egyetem téri campusán kettő, a Kenézy Gyula campuson egy személygépkocsira dőlt fa, személyi sérülés egyik helyen sem történt.

A Nagyerdei campuson a központi gyógyszertár bádogfedésének egy része felbomlott, és a szomszédos nukleáris medicina épület tetőszerkezetének csapódva okozott károkat, míg a Böszörményi úti campuson a marhapavilon tetőszerkezete szakadt le, a kerítést, valamint a labdafogó hálót és oszlopait tarolta le a vihar.

A Debreceni Egyetem szakemberei folyamatosan dolgoznak az utak és járdák járhatóságának biztosításán, valamint az épületekben a további károk megelőzése érdekében. A teljes helyreállítás akár két hétig is eltarthat, ezért kérik az egyetem campusaira érkezőket, hogy figyelmesen közlekedjenek - figyelmeztetett közleményében a sajtóközpont.

Fotó: illusztráció (Shutterstock)