
Rohamosan terjed a kanyaró Európában. Idén eddig már többen haltak meg a fertőző betegségben, mint tavaly egész évben. A kanyaró terjedésének oka, hogy csökken azok száma, akik megkapják a védőoltást. Pedig a WHO szerint a be nem oltott kisgyermekek és a terhes nők különösen veszélyeztetettek. Eddig a legtöbb haláleset Szerbiában volt a kanyaró miatt. Vendég: Póta György, a Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke.
Továbbiak a témában

Szanyi Tibor: Nem találtunk a történelemben olyan korszakot, ami szociális értelemben milliókat emelt fel

Deutsch Tamás: Gyalázatos módon nekitámadt az Európai Bizottság a lengyeleknek












