Így vélekedik Kocsis Máté Pikóék vereségéről

– Megsemmisítő vereséget szenvedtek Pikó Andrásék a józsefvárosi időközin, a mi jelöltünk, Gondos Judit 2/3-ot kapott! – írta Facebookján a Fidesz parlamenti frakcióvezetője.

  • 2022. június 27., hétfő 06:46
Vágólapra másolva!

Az összes baloldali párt és a polgármester által támogatott DK-s jelölt mindössze a szavazatok alig egyharmadát kapta. Az itt élő emberek ma világosan elmondták a véleményüket az elmúlt 2 és fél év botrány- és kudarcpolitikájáról, a Pikó-féle hazugságokról, a kerület tönkretételéről. Gratulálok Gondos Juditnak, és jó munkát kívánok neki! – tette hozzá.

A Fidesz jelöltje, Gondos Judit kétharmados győzelmet aratott baloldali ellenfele felett a VIII. kerület időközi önkormányzati választásán a városrész 5. számú választókerületében.

A 2020 novemberében koronavírus-fertőzés miatt elhunyt Balogh Lajos baloldali önkormányzati képviselő utódját a járványügyi veszélyhelyzet miatt még csak most választhatták meg.

Az időközi önkormányzati képviselő-választás előtt pár héttel azonban öt baloldali képviselő bejelentette, hogy külön frakciót alapítanak, így a Pikó András polgármester vezette baloldali frakció mindössze hatfősre csökkent.

Ez pont akkora, mint a kerületi Fidesz–KDNP képviselőcsoportja, így Gondos Judit győzelmével relatív többségbe került a jobboldal a VIII. kerületi testületben.