Több EU-tagállam visszatérési központokat hozna létre az elutasított menedékkérőknek az unión kívül

Ruanda és Üzbegisztán is szóba került, ahová egyes tagállamok az elutasított menedékkérőket küldenék. A Politico értesülései szerint több kormány azt szeretné, hogy az EU még idén konkrét lépéseket tegyen a visszatérési központok létrehozása felé.

  • Híradó
  • 1 órája
  • Frissítve: 1 órája
  • Forrás: HírTV
  • Fotó: Berit Kessler
Vágólapra másolva!

Több uniós tagállam – köztük Németország, Hollandia, Ausztria, Dánia és Görögország – olyan harmadik országokat keres, ahol úgynevezett migráns-visszatérési központokat hozhatnának létre. A felmerült helyszínek között Ruanda, Uganda és Üzbegisztán is szerepel, és a cél az, hogy a már minden módon elutasított menedékkérőket az Európai Unión kívül tartsák a kitoloncolásukig.

A részleteket Németh Andrea foglalta össze Brüsszelből.