300 magyar szurkoló ott lesz Szófiában, hozzájuk szólt Szijjártó Péter

Hosszas huzavona után eldőlt, hogy Szófia ad otthont a Bulgária-Magyarország Európa-bajnoki labdarúgó mérkőzésnek. A meccs zárt kapus lesz, ennek ellenére több száz magyar drukker úgy döntött, elutazik a bolgár fővárosba.

  • 2023. november 16., csütörtök 07:55
Vágólapra másolva!

A Bolgár Labdarúgó-szövetség által előadott szégyenteljes és szánalmas bohózatot követően a szurkolók kizárása mellett játszik EB-selejtezőt a magyar fociválogatott Szófiában - írta közösségi oldalán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A szaktárca információi szerint mintegy 300 magyar szurkoló döntött úgy, hogy a zárt kapuk ellenére a helyszínre utaznak.

Szijjártó Péter kiemelte, a helyszínre érkező magyarok figyelmét felhívja arra, hogy

A szurkolók biztonsága és esetleges segítségnyújtás érdekében a miniszter összesen 4 konzult rendelt az alábbi helyszínekre:

egy konzul a repülőtéren, egy a stadionnál, kettő kollégám pedig a szurkolók által a közös meccsnézés helyszíneként megjelölt helyszínen fog szolgálatot teljesíteni.

- zárta sorait a külügyminiszter.

Borítókép: Shutterstock