Így lesz veszélytelen a nyári szünet

A témáról dr. Novák Hunor gyermekgyógyász beszélt a Napindítóban.

Vágólapra másolva!

A nyári szünet a felhőtlen kikapcsolódás, a táborok, a strandolás és a családi utazások időszaka. Ugyanakkor ilyenkor a gyermekek fokozottabban ki vannak téve bizonyos betegségeknek és baleseteknek is: gyakoribbak a napszúrások, a kiszáradás, a rovarcsípések, a gyomor-bélrendszeri fertőzések, valamint a szabadtéri játékok során szerzett sérülések. Mit tehetnek a szülők a megelőzés érdekében, és mikor szükséges orvoshoz fordulni? Ezekről a kérdésekről beszélgetünk gyermekorvos szakértőnkkel.