
A 2. és 3. kerület fideszes országgyűlési képviselője kiemelte: a Németországba kitelepítettek halálukig kettős identitásúak maradtak, őrizték és ápolták kapcsolataikat Magyarországgal.
„A kitelepítettek a kollektív bűnösség elvének áldozatai voltak. Ennek alapján fosztották meg őket magyarországi vagyonuktól, és magyar állampolgárságuktól. Az indítványt 2012 decemberében tárgyalta és fogadta el később az országgyűlés. Alkotta meg azt a jogszabályt, annak érdekében, hogy a továbbiakban méltó módon lehessen megemlékezni a magyarországi németek elhurcolásáról"– mondta Varga Mihály.
Továbbiak a témában
1 perc Németh Balázs: Az új médiatörvény nem garantálja a közmédia függetlenségét és kiegyensúlyozott működését
1 perc Folytatódik a tiszás sorozat: újabb gyermekvédelmi botrányról rántotta le a leplet Pócs János
1 perc 










