
"Az elmúlt 24 órában 2383 főre nőtt a fertőzöttek száma, 11 állampolgárt vesztettünk el tegnap, ezzel 250-re nőtt azoknak a száma, akik a koronavírus következtében elhunytak. 99,9 százalékuk idős beteg volt, de voltak fiatalabbak is az elhunytak között, akik mindannyian súlyos krónikus, magas kockázatú megbetegedéssel kerültek kórházba"
- kezdte beszámolóját Müller Cecília
Óriási magyar előrelépés a gyógyításban
A gyógyítással kapcsolatban az országos tiszti főorvos elmondta, hogy folyamatosan zajlanak a kutatások, többen is fáradoznak az oltóanyag és a gyógyszerek előállításán.
"Magyarország évtizedekre visszamenőleg komoly átoltottsággal rendelkezik, amely tucatnyi betegség ellen véd. Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere kezdeményezte egy kutatási terv készítését a járvány kezdetén, amelynek egyik eredménye, hogy a tegnapi napon beadásra került egy súlyos állapotú betegek részére készült vérplazma, amelyet egy felgyógyult betegből nyertek. Ez nagy bizakodásra ad okot"
– emelte ki Müller Cecília.
"A betegek három részletben kapják meg a teljes vérplazma-mennyiséget, kíváncsian várjuk, hogy milyen lesz az eredményesség. Ez egy passzív immunizáció: ha valaki átesik a betegségen, akkor a szervezete ellenanyagot termel, ami a vérplazmában kimutatható. Ezzel egy kész ellenanyagot kaphatnak, akik betegek, és nem kell arra várniuk, hogy a szervezetük saját maga termeljen ellenanyagot"
– ismertette a tiszti főorvos.
Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központjának szóvivője elmondta:
- Több kórházba indult el jelentős mennyiségű védőeszköz-szállítmány, és jövő héten is folytatódik ez a tevékenység.
- A kijárási korlátozások kapcsán hozzátette, hogy hétvégén több szabályszegés szokott történni. Emellett, mindenkit arra kért, hogy tartsa be a korlátozó szabályokat.
- A hétvégén a polgármesterek ismételten szabályozhatják a kijárási korlátozási szabályokat.
- Beszámolója végén köszönetet mondott a rendőröknek az áldozatos munkájukért.
Teljes beszámoló:
Kapcsolódó anyag:
Rétvári Bence: Növeljük az idős emberek anyagi biztonságát
HírTV














