Magyar Péter nem törölte el a vármegyéket, baloldali múlttal rendelkező főispánokat nevezett ki

A korábban teljes rendszerváltást ígérő miniszterelnök eltörlés helyett hét új főispánt nevezett ki. A listán bukott óbaloldali politikusok is szerepelnek.

Vágólapra másolva!

Magyar Péter a rendszer felszámolását ígérte. A hivatalba lépésekor még a vármegye rendszert is meg akarta szüntetni. Az étlapra írt radikális reformmenü helyett a konyhafőnök csendben a régi maradékot melegítette fel. 

A kormányfő most pénteken hét új főispánt nevezett ki. Tolnában Bozsolik Róbert kapta a posztot. A kinevezett a korábbi választásokon a Jobbik és a DK támogatásával indult. A hangzatos ígéretekből pusztán a bukott káderek újrahasznosítása maradt.