Békét sürgetett a pápa

Ünnepi szentmisét mutatott be Ferenc pápa húsvétvasárnap a Szent Péter-bazilikában. Urbi et Orbi üzenetében pedig a vérontás, a fegyveres konfliktusok és az éhínség megállítására szólította fel a világot. A szentatya elítélte a Srí Lanka-i támadásokat, és békét sürgetett a világban.

  • 2019. április 21., vasárnap 18:46
Vágólapra másolva!

A nagyszombati esti feltámadási mise után, húsvétvasárnap ünnepi szentmisét mutatott be Ferenc pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában. Az egyházfő a hagyományos szertartást után a székesegyház erkélyéről szólt az egybegyűltekhez. Üzenetében a vérontás, a fegyveres konfliktusok és az éhínség megállítására szólította fel a világot.

Néhány órával a Srí Lanka-i robbantásos merényletek után a szentatya azt mondta, együtt érez a kegyetlen erőszak áldozataival, akiknek húsvétkor fájdalmat kell elszenvedniük és gyászolniuk kell.

- mondta Ferenc Pápa.

A pápa beszédében azt is kérte hogy korunk szenvedéseivel szemben ne maradjanak ridegek és közömbösek az emberek, mert az megbéklyózza őket. Az egyházfő emellett mielőbbi és tartós békét szorgalmazott Ukrajnában, Venezuelában, Szíriában, Jemenben, Izraelben, Líbiában és több más afrikai országban.

A szentatya szólt a rászorulókról is. Azt kérte az emberektől, hogy segítsék a szegényeket és a munkanélkülieket, valamint fogadják be a kirekesztetteket. A beszéd után a pápa húsvéti Urbi et Orbi áldását adta Róma városára és a világra.