
HírTV








Romániában is diagnosztizálták az első majomhimlő-fertőzéses esetet. A vírust egy 26 éves bukaresti férfi szervezetében mutatták ki. A laboratóriumi vizsgálatokat hétfőn végezték el, ezek bizonyították, hogy majomhimlővel fertőződött meg. A páciens állapota jó, jelenleg karanténban van. A román egészségügyi minisztérium közleményében megjegyezte, hogy a férfi élettársa májusban több olyan európai országban is járt, ahol majomhimlős eseteket tartanak nyilván.